úterý 24. března 2015

Postní koncert

Zveme Vás na postní koncert do zámeckého kostela bl. Juliány.
V podání českého souboru Vernum 2013 Ensemble zazní jeden z nejkrásnějších postních textů Stabat mater (Stála matka bolestná). Uslyšíte jej latinsky v zhudebnění Francoise Poulenca a polsky od Karola Szymanowského. Tento hymnus Vám také přiblíží jeho česká recitace.
Myšlenka koncertu vznikla jako reakce na úspěšný koncert sólistů souboru Vernum, který se uskutečnil u bl. Juliany v rámci Dne pro starou Brtnici 27. září 2014. Působivé prostředí kostela i vstřícné přijetí publika nás přivedly k další spolupráci.

Koncert se koná v kostele bl. Juliány v Brtnici na Květnou neděli 29. března od 15 hodin, vstupné dobrovolné.

Více o koncertu a souboru zde:
 

Originál a český překlad můžete najít zde.