neděle 9. srpna 2015

Vltavská plavba 2015

21 odvážlivců se vydalo sjíždět Vltavu na raftech. Začali jsme v pondělí 3. srpna ve Vyšším Brodě, pokračovali přes kemp v Rožmberku, Nahořanech a Českém Krumlově.

Plavbu jsme ukončili v pátek 7. srpna ve Zlaté Koruně. V této fotogalerii můžete vidět 18 mladých námořníků z naší farnosti, dva šikovné kuchaře a lodivody Janu a Františka Jurkovy, rovněž o. Petra. "I cesta může být cíl", hlavně když je doprovázená neustálou legrací, pomocí a pošťuchováním, mšemi svatými v netradičním prostředí (louka, týpí, noční kemp), sluníčkem a přírodou. Občas něco probíhalo "na hulváta", jak zněl jeden ze slangů akce, tedy neformálně, drsně, ale i to k námořnickému životu patří.
Náročná cesta sbližuje, snad nás tedy vody Vltavy (a Duch Svatý) přiblížily k sobě i k Bohu.
Fotogalerie
Všechny fota ke stažení