sobota 16. května 2015

Poutní a poznávací zájezd

Farnost Brtnice společně s KDU-ČSL pořádají poutní a poznávací zájezd v sobotu 16. května 2015.
Navštívíme zajímavě opravené kostely, které by nás mohly inspirovat i při našich opravách v Brtnici. Kostel v Polné rekonstruoval arch. Martin Laštovička, který vypracoval studii ke zpřístupnění kostela bl. Juliány. Krásu kostela v Litomyšli znovu vyzdvihl arch. Marek Štěpán.

Kromě těchto hlavních bodů poutě nahlédneme i do kostela ve Slavkovicích a projdeme se skanzenem Veselý kopec. K obědu zasedneme v restauraci U Zběhlíka (obec Čistá), která je známým příkladem toho, že kvalita a nasazení se vyplatí.

Odjezdy autobusu: Panská Lhota 6,00 hod; Brtnice 6,10 hod; Příseka 6,20 hod; Střížov 6,30 hod. Pravděpodobný návrat ve 20,00 hod.

Cena zájezdu na osobu: 350 Kč, děti 250 Kč

Přihlášky současně s platbou přijímá o. Petr Balát, tel. 732 35 28 30 od neděle 19. dubna.

Plakát k pouti najdete zde

Zajímavé odkazy: