sobota 7. září 2013

Zahájení školního roku na Rokštejně

V pátek 6. 9. 2013 neskončil jen první školní týden, ale také jsme se v 17:00 sešli na Rokštejně ke mši sv., krátké adoraci a táboráku.Otec Balát si cestou na mši ověřil, že ne každé předjíždění vede k rychlejšímu dopravení se na místo určení (to je ta první fotografie). Jinak ovšem jeho proražená pneumatika byla snad jediným kazem na jinak pěkné akci. Mše svatá v přírodě se stala důstojným zahájením nového školního roku. Z vyvýšeného místa jakoby udělil svátostné požehnání nejen školákům, rodičů či ostatním farníkům, ale i celé okolní krajině, pomalu se odívající do malebného podzimního hávu. Táborák jsme pak všichni využili k nasycení i k setkání s přáteli, známými i neznámými.
Díky Pepovi Málkovi se můžete podívat na fotografie z celé akce.